O nas

Firma ALMEX powstała w 1993r. Od początku swego istnienia specjalizujemy się w instalacjach systemów ochrony mienia i telekomunikacji. W naszych działaniach staramy się dopasować system do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Nasze systemy cechują się starannością wykonania i wysoką funkcjonalnością. Możemy pochwalić się wieloma udanymi realizacjami w obiektach prywatnych, firmach, domach i rezydencjach.

Systemy alarmowe w dzisiejszych czasach powinny mieć zdalny dostęp w celu uzbrojenia, rozbrojenia, zablokowania uszkodzonej czujki, odebrania informacji o uszkodzeniu, a przede wszystkim o alarmie. Pozwalają również dokonać zdalnego otwarcia bramy, wrót garażowych, zamknięcia elektrozaworu, podniesienia czy opuszczenia rolet, zapalenia świateł, czy też innych tego typu sterowań.

Systemy nowoczesnego monitoringu pozwalają na lokalną i zdalną obserwację terenu wokół obiektu, a także procesów technologicznych, spedycji wraz ze szczegółami wysyłki towarów, ruchu wewnątrz zakładu, parkingów, itd. Istnieją też zaawansowane systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych, rozpoznawania twarzy, systemy zliczające klientów w obiektach handlowych wraz z rozpoznaniem najbardziej uczęszczanych miejsc, a także zastępujące kosztowne bariery zewnętrzne w rozległym terenie.

Z innych ważnych systemów wykonywanych przez naszą firmę wymienić należy systemy kontroli dostępu z bardzo wieloma użytecznymi funkcjami. Mogą być one wykorzystane jako systemy rejestracji czasu pracy, pozwalają akceptować wyjścia służbowe, odróżniać je od wyjść prywatnych, zliczać dodatkowe godziny pracy, akceptować nienormowany czas pracy, wykonywać raporty tygodniowe, miesięczne i roczne.

Wykonujemy i serwisujemy także bardzo ważne instalacje, bez których niemożliwe byłoby użytkowanie wielu obiektów użyteczności publicznej. Są to instalacje wykrywania i sygnalizacji pożaru, oddymiania i odprowadzenia ciepła. Dodatkowo instalacja ppoż. współpracują z dźwiękowymi ostrzegawczymi, sprowadzają windy na parter, zwalniają kontrolę dostępu podczas pożaru, wyłączają zasilanie elektryczne w budynku, sterują dostępem do wody przez instalacje hydrantowe.

Poza wymienionymi instalacjami zajmujemy się także telekomunikacją, centralami telefonicznymi, sieciami komputerowymi, internetem bezprzewodowym w obiektach, telewizją naziemną i satelitarną.

Zapraszamy do współpracy !